История Урзуфа

Отдых в Урзуфе очень популярен среди тысяч отдыхающих, многим из них было бы интересно узнать историю поселка.

ПРИМОРСЬКЕ (до 1946 року - Урзуф) - село, центр сільскої Ради, розташоване на березі Азовського моря, за 25 км на південний захід від районного центру і за 50 км від залізничної станції Жданов. Населення - 2351 чоловік. Сільскій раді підпорядковане також селище Бабах-Тарама. Колгосп "Шлях до комунізму", центральна садиба якого розташована у Приморському, має 5819 га орної землі.    Це велике багатогалузеве господарство, де вирощують переважно зернові й технічні культури. Розвинуте м, ясо-молочне тваринництво, птахівництво. За високі трудові досягнення 60 колгоспників відзначені орденами і медалями, в т.ч. двоє - орденами Трудового Червоного Прапора.

История Урзуфа

На території Приморського - середня школа, 2 клуби, 3 бібліотеки. Функціонує лікарня, відкрито дитячі ясла.  Працюють 3 магазини, їдальня, сільський радіовузол, хлібоприймальний пункт. Засноване село у 1779 році греками, вихідцями з кримських сіл Урзуфа, Кизил-Гаші, Маджар. У роки громадянської війни в селі було створено загін під командуванням Ф.П. Попова, згодом - М.І. Бурназова. Загін 1919 року брав участь у боротьбі з денікінцями і махновськими бандитами.

История Урзуфа

Чимало жителів села загинуло у боротьбі за Радянську владу. У 1929 на базі ТСОЗів у Приморському було організовано колгосп "Спартак". Через 2 роки селяни створили ще 2 артелі - ім. Леніна та ім. Петровського.

Під час Великої Вітчізняної війни багато селян захищали Батьківщину, одним із найбільш відомих захісників села є Мозговой Марко, який віддав своє життя за Приморське (Урзуф) у боротьбі з Фашистами. Незадовго перед визволенням Червоною Армією, гітлерівці підпалили село. З 520 будинків, що були до війни, залишилося 30. Тепер (1970р) це велике село, яке поступово перетворюється на здравицю.

На узбережжі Азовского моря, в Приморському, побудовано 8 пансіонатів і 6 піонерських таборів. Щороку тут відпочивають понад 5 тис. чоловік. Одним з найбільш відомих діячив Урзуфа є - Камаєв Григорій Тимофійович (головний бухгалтер, ветеран Великої Вітчізняної війни) за великі заслуги перед Батьківщиною, під час війни, отримав медаль за відвагу.  

                             

Сайт создан на Setup.ru Создать сайт бесплатно